Porų santykius nagrinėjame dar toliau ir dar giliau. Trikampis poroje, arba… kito žmogaus atsiradimas šeimoje ar poroje. Paradoksas, bet trikampiu galime vadinti ir vaiko (vaikų) atsiradimą šeimoje, ne vien meilės trikampius asocijuojamus su neištikimybe. Taigi, temos, atrodo, nesusiejamos, tačiau, ir vienu, ir kitu atveju, į poros gyvenimą įsiveržia naujas žmogus. Pirmuoju atveju (dažniausiai) jis yra kažkaip (arba labai) lauktas ir abiejų mylimas ir (tikrai) labai labai mažas. Antruoju – (kaip kada) mylimas tik vieno iš partnerių ir (dažniausiai) nekenčiamas apgautojo. Jam tokia nemaloniai netikėta staigmena nekelia pozityvių išgyvenimų. (Nebent jis tikėjosi ir laukė, kad tai įvyktų ir ta proga pasinaudoja santykiams nutraukti.) (Vaje, kiek daug skliaustelių!) Visa, ką sukalbėjau šiame „Vaikų įtaka porai ir meilės trikampiai“ epizode. Jo laikai suskaičiuoti žemiau.

Ir, taip šis epizodas geriau susiklausys, jei jaubūsite girdėję ankstesnius: #2 Porų santykiai – istorinė perspektyva ir traukos magnetai bei #3 Poros suderinamumo piramidė ir atsakomybė už santykius.

00:36 Trumpa epizodo temos apžvalga
02:01 Idealios sąlygos vaikų turėjimui
02:16 Perspėjimas – tai, apie ką kalbėsiu yra tik idealas, kurio galėtume (turėtume) siekti!
03:43 Pirmas vaikų turėjimo elementas – psichologinis partnerių pasirengimas
04:13 Sąmoningas tėvų atsakymas į klausimą: „kodėl aš noriu vaikų?“
05:52 Kodėl vaikai savo tėvų mylėti neprivalo?
10:29 Kodėl partneriai turėtų išsispręsti savo vaikystės traumas pirmiausia?
14:20 Antras vaikų turėjimo elementas – laiko marių (ar jūros) turėjimas
17:12 Trečias vaikų turėjimo elementas – piniginių išteklių turėjimas
18:48 Ką daryti, kai sąlygos vaiko auginimui neidealios?
21:12 Pokyčiai įvykstantys poros gyvenime atsiradus vaikui
29:00 Pozityvi vaiko gimimo įtaka porai 31:24 Negatyvi vaiko gimimo įtaka porai
34:36 Kai poroje atsiranda trečias – suaugęs. Neištikimybė.
35:16 Fizinė ir emocinė neištikimybė
38:32 Neištikimybė, tai katastrofiška poros krizė
45:50 Tačiau ta krizė, gali sustiprinti porą. Arba ją išardyti visiškai
49:05 Kas atsakingas poroje už neištikimybę? Tik neištikimasis? Ar po lygiai?
54:44 Padėkos ir atsisveikinimas

Beje, kažkaip praleidau anonsą :/ Padarysiu tai čia. Temos mūsų laukiančios toliau… Spėkite apie ką bus kito epizodo tema? Jei spėjote, kad bus išlaikytas porų santykių kursas, nesuklydote! Naujame epizode nagrinėsime nepamainomą konfliktų sprendimo algoritmą, tinkantį tiek romantiniams, tiek ir daugumai kitų santykių. (Pavyzdžiui santykiams su artimais žmonėmis, kilmės šeima, draugais…) Dar švelniai kepštelėsime asmenybių ribas poroje. O tada, greičiausiai, jau kituose epizoduose keliausime į probleminių ir toksiškų santykių klampynę… Ir tai dar ne (mano ir jūsų, klausytojai) santykių pabaiga, ir ne skyrybos (apie katras irgi kalbėsime). O gal užteks tų porų klausimų? Gal jau reikia kažko kito? Naujo? Gero?

Teisingai! Nusipelnėme truputį bonuso, todėl iš karto po šio epizodo laukia kitas, apie Asmenybines vertybes. Kai sako – stay tuned ??

Patinka? ⬇️⬇️⬇️ Paremikite podkastą čia ⬇️⬇️⬇️

Become a Patron!

Ačiū, kad klausote ir esate su Tilviko Lizdu ir epizodu „Vaikų įtaka porai ir meilės trikampiai”!

P.S. Kas dar negirdėjote – pabandykite Latviškai-Lietuvišką gabaliuką nuoroda čia, kur juokais-nejuokais kalbame apie tuos pačius labai rimtus dalykus. Ir tada duokite žinoti, patinka, ar nelabai. Žinoma, komentaruose visur galite prikomentuoti!

Komentarai užrakinti