Dauguma norime gyventi ilgai ir laimingai. Tai atrodo jauku, patrauklu ir gal net siektina. Ir iš aplinkos vis gauname žinučių, – toks gyvenimas yra būtent tai, ko tau reikia, trūksta ir dėl ko iki šiol jauteisi apyšūdniai. O jei pažiūri į draugų socialinį srautą, gali pasijausti vienintelis toks lūzeris ir nelaiminguolis, nes visų kitų gyvenimai atrodo arti nerealybės tobulai.

Čia ir yra bėda. Kasdieninė realybė gerokai labiau primena pasakos ar filmo herojaus kovas ir ieškojimus, nei kelias paskutines minutes, idiliško vaizdelio projektuojamo į ateitį. Atseit ten jau viskas bus taip, kaip per tas kelias laimės akimirkas pabaigoje, dėl kurių (rodos) visas tas sunkumas ir vyko. Realybėje mes nuolat susiduriame su sunkumais, nesutarimais, netektimis, nelaimėmis ir nesėkmėmis. Tokiomis sąlygomis gyventi laikantis standarto, kad viskas turi būti „ilgai ir laimingai“ gyvenimą daro nelaimingą, net jei jis ir ilgas.

Nuolatinis laimės vaikymasis daro mus nelaimingesniais. Bandymas gyventi pagal nerealistišką standartą, sukuria dar daugiau įtampos. Siekimas nuolat gerinti savo buvimą įtraukia į nesibaigiantį vartojimo sūkurį.

Šiame epizode apie tai ir kalbama. O ieškant atsakymo, kaip iš to disfunkcinio rato išeiti, peršasi išvada: gyventi prasmingai. Kuo mažiau siekiame laimės, tuo laimingesni esame. Kuo daugiau gyvenime prasmės – tuo viskas aiškiau ir paprasčiau. Žinoma, prasmingumo paieškos atveria naują sliekų skardinę… Bet juk ne paprastų atsakymų čia susirinkome ieškoti tiesa? Iki susigirdėjimo ties 27:33!

Ilgai ir (ne)laimingai – turinys

00:00 Pradžia ir įžanga, padėka rėmėjams. Ilgai ir lamingai mitas.
03:23 Kaip „ilgai ir laimingai“ mums parduoda dalykus ir idėjas apie tai kaip „reikia“ gyventi
06:57 Gyvenimas kaip filmas, kuriame herojus 98% susiduria su sunkumais, o „ilgai ir laimingai“ trunka tik 2%.
09:23 Filmai, kuriuose viskas vien tik gerai – greitai atsibosta. Kai nuolat reikia dar geriau – hedoniškoji adaptacija.
13:30 Kaip nuolat siekiant laimės ir tobulo gyvenimo sukuriame papildomą įtampą, sau ir aplinkiniams. Dar tai kelia nemažai nerimo ir vienišumo.
15:02 Kai laimę gyvenime pakeičiame prasme.
18:44 Būkime savo filmo herojais, kovojančiais su kasdienybėje iškylančiais iššūkiais.
20:34 Kad lyginimasis su kažkuo būtų mums naudingas, lyginkimės su savimi, ne su kitais. 
27:33 Pabaiga ir atsisveikinimai.

Tilviko Lizdas taip pat prieinamas per SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsStitcher.

Patinka? ➡️➡️➡️ Paremikite podkastą čia ⬅️⬅️⬅️

Komentarai užrakinti