Kaip pakeisti žmogų taip, kad būtų gerai man?

Prisipažink, ne kartą norėjai imti ir pakeisti kitą taip, kaip reikia tau. Nuo mažų dienų to norime – keisti tėvus, kad jie būtų sukalbamesni, nevarytų miegoti ar duotų daugiau kišenpinigių… Norėjome keisti draugus, nes jie žaidė ne tuos žaidimus, kuriuos norėjome žaisti mes. Keisti romantinius partnerius ir galiausiai – sutuoktinį / sutuoktinę.

Jei kiekvieną kartą, kai žmonės pasiskundžia savo antra puse, giminaičiu, kolega, artimuoju, draugu ir nori jį / ją pakeisti, man duotų po eurą, jau būčiau milijonierius…   

Nors ne… Vardan tos tikrovės ir įdomumo suskaičiavau kiek teoriškai konsultuodamas per savo karjerą esu tai girdėjęs, tesigavo tik ~29 600 kartų. Ne tiek daug kiek tikėjausi, norėjosi kokio įspūdingo, trenkiančio iš dangaus ir prislegiančio skaičiaus.

Paprasta tema, apie kurią galima kalbėti  amžinybę, ir su kuria, kai kurie klientai tvarkosi pusę savo terapijos laiko, kola galų gale susiduria su labai paprasta ir aiškia išvada – tos antros pusės, kad ir kaip trokštume – nesikeičia. O jei ir keičiasi, tai kaina to pasidaro neišvengiamai didelė, tokia, kurios mokėti kaip ir nebesinori.

Yra keli dalykai, kurie gali nutikti, kai pasakome, ko norime, nesitikėdami keisti kitų. Blogiausias jų – trokštamas dalykas liks be atsako, o mes suprasime, kad:

a) kitam mūsų poreikis nėra svarbus;
b) turėjome iliuziją apie kitą žmogų;
c) abu aukščiau paminėti variantai.

C yra skaudžiausias, todėl taip triokštame, kad keistųsi kiti, bet ne mes!

Apie tai šiame epizode… Gero klausymo ir susigirdėsime ties 38:28!

Kaip pakeisti kitą žmogų – turinys

00:00 Pradžia
04:00 Ar galima pakeisti kitus žmones?
13:51 Kas bus, jei, visgi, tas žmogus pasikeis?
18:55 Apie mūsų poreikius ir jų išsakymą kitiems.
24:00 Poreikis gali būti atlieptas, atlieptas iš dalies, neatlieptas ir kas tada vyksta su mumis?
29:40 Apie meilę kurios tikimės ir negauname, kai kitas nesikeičia.
35:09 Apibendrinimas ir atsisveikinimas.
38:28 Pabaiga.

Nuorodaa į vaizdo įrašą čia.

Tilviko Lizdas taip pat prieinamas per SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsStitcher.

Turite klausimų, pageidavimų, komentarų? Norite pasiūlyti temą? Būsiu labai dėkingas! Komentuokite čia, rašykite lizdas [eta] tilvikas.lt, susiekite per Facebook puslapį ar Instagram.

Komentarai užrakinti