Ar tikrai egzistuoja geri karmos taškai, ir blogi? Kaip jie sumuojasi ir kada veikia, o kada ne. Jei trumpai – karmos nėra, bet jos sąvoka padeda gyventi ir įveikti nerimą. Bet jei jau karma tikime, tai gal geriau jau taikyti budistinį požiūrį, skatinantį sąmoningą pasirinkimą ir veikimą, įpročių ugdymą. Apie įpročius… taip apie juos kažkada kitą kartą.

Tikėjimas gerais ir blogais dalykais bei automatiniu ar pusiau automatiniu baudimu už juos, supaprastina pasaulio veikimo suvokimą ir sudeda taisykle, kaip jis turėtų veikti. Deja… Pasaulis gerokai sudėtingesnis, daugialypiškesnis, dar visoks -esnis, nei galima karmos dėsniais apsakyti. Pasaulis – visoks, su savo dėsningumais ir atsitiktinumais, kuriuos bandome sudėti į schemas ar taisykles.

Beje, ne visiems karma vienodai atlygina, yra piktadarių, kurie patogiai nugyveno gyvenimą taip ir nesulaukę nei trupučio bausmės už savo juodus darbelius. Ir yra žmonių dariusių gerus darbus, kurių gyvenimai labai nenusisekė. Tai – vienas paneigimų, kodėl karma neveikia. Galite juo tikėti, galite tikėti kuo tik norite, jei tai jums tinka, nes karma, juk tikėjimo reikalas.

Jei jums labai svarbu karmos klausimas, ir apskritai, teisingumo pasaulyje, galiu jus suprasti. Tikrai. Kartais dalykai mums tampa labai svarbūs, nes jų trūko ir vis dar tebetrūksta mūsų gyvenime. Tarkime teisybės. Ir tada taikyti sistemas, nusakančias kaip veikia teisingumas. Arba jas kurti. Tai nėra blogai. Tai netgi gerai, kai guriame pasaulį, kuris yra teisingesnis. Linkiu mums visiems tokiame gyventi, kuriame nereiktų skaičiuoti karmos taškų, bet nereiktų nuolat jausti neteisybės mūsų, ar kitų atžvilgiu. Gal tai… gera karma? Susigirdėsime ties 35:36!

Epizodo turinys

00:00 Istorija. Gera ir bloga karma.
04:12 Pradžia. Kas yra karma – apibrėžimas
07:25 Geri ir blogi darbai paminėti istorijoje, ar tikrai jie blogi ar tikrai geri?
10:57 Kai karma ne taip gerai veikia, kaip tikimės (ar iš viso neveikia)
13:22 Budistinis požiūris į karmą – mūsų sąmoningo pasirinkimo veikti būsena.
16:46 Karmos nėra. Bet nemažai mūsų nori ja tikėti. Kodėl? Nes mažiau nerimaujame.
21:01 Mes norime, kad skriaudikams ir nusikaltėliams būtų atlyginta. (Kartais) – būna.
25:35 (Kartais) karma neveikia, nors labai to norėtume.
27:05 Nei norime kažkuo tikėti, tai niekas mums nesutrukdys.
30:10 Jei teisybės tema jums nepaprastai svarbi, galite savęs paklausti, kodėl? Atsakymas slypi gyvenimo patirtyse.
35:36 Pabaiga

Patinka? ➡️➡️➡️ Paremikite podkastą čia ⬅️⬅️⬅️

Become a Patron!

Tilviko Lizdas taip pat prieinamas per SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsStitcher.

Turite klausimų, pageidavimų, komentarų? Norite pasiūlyti temą? Būsiu labai dėkingas! Komentuokite čia, rašykite lizdas [eta] tilvikas.lt, susiekite per Facebook puslapį ar Instagram.

Komentarai užrakinti