Tęsiant narcistinių asmenybių temą, kaip žadėta, – narcistinė trianguliacija. Itin dažnai narcistinių asmenybių naudojamas ginklas. Kas ji yra, kaip ji veikia ir kodėl, ką daryti kad neveiktų. Aišku, pakalbėsime ir apie vaikus bei vaikystės patirtis esant trikampio dalimi.

Kodėl tau reiktų klausyti šio epizodo? Jis bus naudingas, jei manai, kad esi kokio nors trikampio dalis. Nesvarbu – geroji, blogoji, ar net jo viršūnė. Gal kažką suprasi ir tavo elgesys pasikeis. Gal žinai žmogų, kuris yra įsitraukęs į trikampį? Greičiausiai – meilės, bet jų yra visokių, apie juos ir pakalbėsim. O gal jautiesi, kaip istorijos herojus – svetimas, keistas, pasimetęs ir nereikalingas. Gal tavo santykiai, kaip linksmieji kalneliai, kas kelios dienos kupini tai euforijos, tai visiško nusivylimo savimi?

Tiesiog. Gero klausymo, o kol dar nepradėjom, noriu padėkoti rėmėjams (Patreon ir kitiems), prisidedantiems prie podkasto gyvavimo ir palengvinantiems jo atsiradimą. Ačiū jums, o dabar varom pasiklausyti. Iki susigirdėjimo ties 44:54!

Taip pat rekomenduoju ir ankstesnį epizodą apie narcisizmą.

Narcistinė trianguliacija – turinys

00:00 Pradžia ir istorija apie du vilkus
06:25 Įžanga, padėkos, naujienos. Apibrėžimas
14:35 Kada narcistinė trianguliacija naudojama? (Dažnai.) 
18:44 Kodėl tai veikia? Juk turėtų būti aišku, kai tavimi manipuliuoja! (Daugiausia dėl juoda-balta mąstymo ir narcizo melo.)
24:57 Kaip trianguliuojama, kai nėra trečio? Gal tada neveikia? (Veikia – ir su vienu žmogumi galima trianguliuoti.)
30:05 Trianguliacija veikia suaugusių žmonių pasaulyje, o kaip vaikų? (Vaikai, juk žmonės, tai kodėl jų toks manipuliacijos būdas neturėtų veikti? Veikia ir labai toksiškai!)
34:01 Kaip atrodo suaugusių, patyrusių narcistinę tevų ar giminaičių manipuliaciją vaikystėje? (Priklauso nuo to, kurioje trikampio pusėje teko būti… Bet kuriuo atveju niekur nebus gerai.)
38:48 Kaip apsisaugoti nuo manipuliacinio trikampio, ar ištrūkti jame atsidūrus? (Bėgti neatsisukant!)
42:03 Kaip išgyti patyrus? (Nieko stebuklingo – eiti į psichoterapiją, ieškotis sveikesnių žmonių aplinkui, gal būt – palaikymo grupės.)
44:54 Pabaiga

Komentarai užrakinti