Šiuolaikinėje visuomenėje psichologinė vaikystės trauma, psichoterapija, tėvų atsakomybė ar traumuojantys įvykiai tapo madinga tema. Vis dažniau išgirstame istorijų apie sudėtingą vaikystę, sunkius ir skaudžius išgyvenimus. Būna (dabar vis dažniau), kas nors tiesiog atvirai sako, kad vaikystėje juos traumavo tėvai ar seneliai.

Išgirdus kitų žmonių istorijas man jos sukelia smalsumą, atjautą ir liūdesį. Dėl to, ką pasakotojui teko išgyventi. Tačiau būna, ypač jei tai ne istorija, o tiesiog komentaras, pareiškimas ar atviras kaltinimas – kyla pyktis, erzulys ar nusivylimas. Kodėl į (atrodytų) tokį patį dirgiklį reaguoju skirtingai? Nes vienu metu tame įžvelgiu skaudžią patirtį, kitu – pigų dėmesio siekimą.

Šiame epizode dalinuosi savais pastebėjimais apie tai, kaip psichologinė trauma tapo nauja priemone dėmesiui patraukti socialiniuose tinkluose. Susirinkti daugiau užuojautos, komentarų laike‘ų, sekėjų ir… nieko daugiau su tuo nedaryti asmeniškai. Kitaip sakant, likti auka ir dar tuo pasinaudoti ar pasididžiuoti.

Be abejonės, populiarėjant tokioms temoms didėja ir geresnis supratimas, to, kas yra vaikystės trauma, kokios (kartais panašios, o kartais skirtingos) kitų patirtys ir mažėja beviltiškumo. Nes pasirinkimą, ką daryti su tais skausmingais išgyvenimais, visgi, turime. Gero klausymo ir susigirdėsime ties 30:33!

Nauja socialinė mada – psichologinė vaikystės trauma – turinys

00:00 Pradžia, padėka rėmėjams. Žmonės dalinasi savo patirtimis ar sako kaip juos kažkas traumavo – kyla jausmai.
05:03 Gerai tai ar blogai? Kodėl siekiame dalykus dėlioti į kategorijas?
08:20 Kas yra psichologinė vaikystės trauma?
12:07 Ar tu turi psichologinių traumų? (Greitas atsakymas – Taip!)
16:46 Auka, aukos sindromas, atsakomybės perkėlimas (tėvams ar traumai).
20:19 Mūsų neigiama ir trauminė patirtis neatleidžia mūsų nuo atsakomybės už nebebuvimą auka šiandieną.
23:14 Ko iš viso to galima pasimokyti ir pritaikyti sau… Galiausiai, Juliau, gerai tai, ar blogai?
28:23 Išvada ir apibendrinimas, atsisveikinimas.
30:33 Pabaiga.

P.S. Minėta knyga „Vidinis vaikas” – Dr. Arlene Drake

Tilviko Lizdas taip pat prieinamas per SpotifyApple PodcastsGoogle PodcastsStitcher.

Patinka? ➡️➡️➡️ Paremikite podkastą čia ⬅️⬅️⬅️

Turite klausimų, pageidavimų, komentarų? Norite pasiūlyti temą? Būsiu labai dėkingas! Komentuokite čia, rašykite lizdas [eta] tilvikas.lt, susiekite per Facebook puslapį ar Instagram.

Komentarai užrakinti